Opony Dębica Frigo 2

Firma Oponiarska Dębica S.A. to przede wszystkim producent opon, który znajduje się w Polsce. Produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Siedziba firmy znajduje się właśnie w Dębicy. Oferuje szeroki asortyment produktów, które są dostosowane do różnych potrzeb klientów. 

Jak zbudowana jest opona zimowa? 

Ściana boczna jest w dużej mierze gumowa, ale wzmocniona kordami tkaninowymi lub stalowymi, które zapewniają wytrzymałość na rozciąganie i elastyczność. Ściana boczna zawiera ciśnienie powietrza i przenosi moment obrotowy przyłożony przez oś napędową na bieżnik, aby uzyskać przyczepność, ale nie waży dużo ciężaru pojazdu, co wynika z całkowitego upadku opony po przebiciu. Ściany boczne są formowane z detalami specyficznymi dla producenta, rządowymi etykietami ostrzegawczymi i innymi informacjami dla konsumentów, a czasami dekoracyjnymi ozdobami, takimi jak białe ściany lub napis na oponach. Łopatka jest tą częścią opony na krawędzi bieżnika, która powoduje przejście do ściany bocznej. Orientacja warstw odgrywa dużą rolę w osiągach opony i jest jednym z głównych sposobów kategoryzacji opon. Materiały nowoczesnych opon pneumatycznych można podzielić na dwie grupy: sznury tworzące warstwę i otaczający je elastomer. Sznury, które tworzą warstwę i koralik i zapewniają wytrzymałość na rozciąganie niezbędną do utrzymania ciśnienia napompowania, mogą składać się ze stali, włókien naturalnych, takich jak bawełna lub jedwab, lub włókien syntetycznych, takich jak nylon. 

Doskonałej jakości opony na zimę 

Opony Frigo 2 marki Dębica są całkowicie zoptymalizowane z podłożem – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdego użytkownika. Kierunkowy bieżnik z szerokimi rowkami bardzo dobrze usuwa wodę i błoto pośniegowe, dzięki czemu zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Elastomer, który tworzy bieżnik i otacza sznurki, aby chronić je przed ścieraniem i utrzymać je w miejscu, jest kluczowym elementem konstrukcji opon pneumatycznych. Szacuje się, że pojazdy osobowe zużywają około 5 – 15% paliwa w celu przezwyciężenia oporów toczenia, podczas gdy szacuje się, że jest wyższy w przypadku ciężkich samochodów ciężarowych. Istnieje jednak kompromis między oporem toczenia a przyczepnością na mokrej nawierzchni i przyczepnością: podczas gdy niski opór toczenia można osiągnąć poprzez zmniejszenie właściwości lepko-sprężystych mieszanki gumowej. Projektowanie materiału elastomerowego, który może zapewnić zarówno wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni, jak i niskie opory toczenia, ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia bezpieczeństwa i efektywności paliwowej w sektorze transportu. Trzeba przyznać, że opony Dębica Frigo 2 są w dzisiejszych czasach łatwo dostępne. Bez problemu można znaleźć je w polskich sklepach z akcesoriami samochodowymi – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdej osoby. Opony są dostępne w niskiej oraz atrakcyjnej cenie, dzięki czemu każda osoba może sobie pozwolić na taki zakup. Jest to z pewnością fantastyczna inwestycja na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*